ÖZGÜRLÜK ÇİÇEĞİ

Özgürlük Onurumuzdur

flag-german flag-german_du flag-danish flag-french flag-turkish flag-english

Haber bu konuya: aktuelle NewsÇetelerin Türkiye sınırından saldırıları püskürtüldü (News)

aktuelle News

YPG, DAİŞ çetelerinin dün sabah saatlerinde Türkiye sınırından ve tüm doğu cephesinden gerçekleştirdikleri saldırıların püskürtülerek, çetelere ağır kayıplar verdirildiğini bildirdi. Son 24 saat içinde yaşanan çatışmalarda 83 çete öldürüldü, Doğu Botan mahallesi de özgürleştirildi. Yine çetelerin saldırılarında kullandığı 3 tank  imha edildi.

Demirtaş: Türkiye adımı adım felakete sürüklenir (News)

aktuelle News

DAİŞ’in Türkiye tarafından Kobanê’ye saldırdığını ancak Türkiye Başbakanı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın bunu inkar ettiğini belirten HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş,  "Çok sayıda IŞİD’li Türkiye'de ki resmi bir devlet kurumuna yerleşmiş, oradan da Kobanê'ye ateş etmiştir. Netleşen bir şey var ki Suruç-Kobanê sınır hattında görev yapan bazı yetkililer, bazı görevliler, emniyet içinde bazı güçler 77 gündür burada IŞİD'le işbirliği içindedirler. Elimizde görüntü ve fotoğraflar var. Hükümet şu ana kadar tek bir açıklama yapmış durumda değil, angajman kuralları uygulanmış değil. Bu tutum Türkiye'ye adım adım felaketi getirir” dedi.

Gözaltında kaybetme suçunu kabul edin (News)

aktuelle News

Kayıp yakınlarının akıbetini sormak için sürdürdükleri adalet arayışının 505'inci haftasında bir araya gelen Cumartesi Anneleri, yetkililerine, "Devletin gözaltında kaybetme suçu nedeniyle taşıdığı sorumluluğu kabul edin" diye seslendi.

Devrim yapmaya ailelerinden başladılar (News)

aktuelle News

Rojava’da DAİŞ çetelerine karşı verilen mücadele ilk günden bu yana mevzilerdeki yerini boş bırakmayarak gösterdikleri direnişle tüm dünyada geniş yankı bulan ve her biri kitaplara konu olacak olan hikayeleri ile topraklarını savunan YPJ savaşçıları toplumdaki demokratik geleceğin değişimine ön ayak oluyor. Serêkaniyê’de DAİŞ çetelerine karşı yürütülen devrimci operasyonlar sonucunda özgürleştirilen alanlardaki cephelerin birinde nöbet tutuğu mevzisinden dönerken, güler yüzü ile dikkat çeken YPJ savaşçıları Canda Çiya ile Delila Cudi’nin yaşam öyküleri ise diğer direnişçi kadınların yaşamından farklı. Rojava’da halk devriminin başladığı ilk günlerde devrime pratik olarak katılmak için aileleri ve yaşadıkları toplum ile bir mücadele vermek zorunda kaldıklarını dile getiren kadın savaşçı Canda Çiya, özgürlüğe giden yoldaki ilk mücadelesinin bu olduğunu belirtiyor.

Zeytinliklerden elinizi çekin (News)

aktuelle News

AKP hükümeti iktidara geldiği 12 yıldan bu yana çiftçiler ürün bazında birer birer ortadan kaldırılıyor. AKP hükümetinin tarım politikası çifçileri iflasın eşiğine getirdi. Mahsul satış fiyatları üretim maliyetlerinin sürekli altında kalıyor. Çay üreticileriyle başlayan üretimden caydırma, şekerpancarı ve tütün üreticileriyle devam etti. Çiftçiler tütün ekemez duruma sokuldu. Şimdi de şekerpancarı ve tütün ekemeyenlerin çare olarak yöneldiği zeytinciliği ortadan kaldırmak için Zeytin Kanunu’nda değişikliğe gidiliyor.

ÖCALAN’DAN TARİHİ TASLAK (News)

aktuelle News

Kürt Halk Önderi Öcalan’ın tarihi ‘Barış ve Demokratik Müzakere Süreci Taslağı’nın içeriğini Sırrı Süreyya Önder gazetemize açıkladı


12 Haber (2 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)


Giriş